13 Temmuz 2019 TMGD Sınavını Kazananların ve İtiraz Edeceklerin Dikkatine

13 Temmuz 2019 TMGD Sınavını Kazananların ve İtiraz Edeceklerin Dikkatine

TMGD SINAV SONUÇ DUYURUSU

 

13 Temmuz 2019 tarihinde yapılan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sınavı (TMGD ADR, TMGD RID+IMDG Kod) Sonuçları yayınlanmış olup, https://www. turkiye. gov. tr adresinden e-devlet şifresiyle öğrenilebilmektedir. Eğitim kuruluşları aracılığıyla sınava başvuranların sonuçları ayrıca kamu.türkiye.gov.tr üzerinden eğitim kuruluşlarına bildirilmiştir.

 

TMGD ADR Sertifikası almak için:

  1. Dilekçe (EK-1)
  2. Nüfus cüzdanı sureti
  3. Lisans Diplomasının aslının ibrazı ile birlikte fotokopisi veya noter onaylı sureti (19.04.2017 tarihinden sonra TMDG Eğitimi almış olanlardan; Üniversitelerin fen ve mühendislik alanlarından lisans veya tehlikeli madde ve güvenlik programı/bölümü ön lisans mezunu belgeleri aranacaktır. Diğerleri kabul edilmeyecektir.)
  4. Adli Sicil Kaydı Belgesi
  5. Yetkili yangın söndürme eğitim merkezlerinden uygulamalı yangın söndürme eğitimine katıldığına dair alınan belgenin aslı veya noter onaylı sureti(19.04.2017 tarihinden sonra TMDG eğitimini alanlar için aranmaz)
  6. Sertifika ücretinin yatırıldığına dair makbuz.

 

ile Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğüne başvurulacaktır.

 

NOT: 19.04.2017 tarihinden sonra eğitim alanlar, TMGD sertifikası alabilmek için https://www.turkiye.gov.tr üzerinden sertifika ücretini yatırdıktan sonra başvuru yapabileceklerdir.

 

Başvuru yapanların bilgi ve belgeleri incelendikten sonra, uygun olanların Sertifikaları Bakanlığımız otomasyon sistemine yüklenecek olup, kişiler sertifikalarını E-devlet sistemi üzerinden alacaklardır.

 

NOT :

 

Anılan tarihten sonra eğitim alanların ise; TMGD eğitim dönemi içerisinde aldıkları yangın eğitimini belgelemek üzere, eğitim kuruluşunca düzenlenecek hem eğitim kuruluşu hem de yangın eğitici imzalı yangın eğitimi belgesini ibraz edeceklerdir.

 

üzerinden eklenecek olup, yeni sertifikalar E-devlet sistemi üzerinden kişiler tarafından alınacaktır. Bu kişilerin başvuru yapmasına ve herhangi bir ücret ödemesine gerek yoktur.

 

DUYURULUR.

 

EK-1 DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

 

 

 

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI TEHLİKELİ MAL VE KOMBİNE TAŞIMACILIK DÜZENLEME GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

 

ANKARA

 

 

Bakanlığınızca...................... tarihinde Ankara'da yapılan Tehlikeli Madde Güvenlik

Danışmanı Sınavında .............. puan alarak başarılı oldum. TMGD Sertifikası için

belgelerim ekte sunulmakta olup, gereğini arz ederim.(tarih)

 

 

 

İMZA

Adres:                                                                                           Adı- Soyadı

 

Cep tel: E-mail:

 

EKLER:

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire