ADR Kapsamında Sürücülere Yönelik Tank Eğitimleri Başlamıştır!

ADR Kapsamında Sürücülere Yönelik Tank Eğitimleri Başlamıştır!

Tehlikeli madde taşıyan sürücülerin SRC5 Mesleki Yeterlilik Belgesi bulundurma zorunluluğu 31.12.2011 tarihi itibari ile başlamıştır. Bu kapsamda SRC5 belgesi almak zorunda olan tehlikeli madde taşıyan sürücüler 19 saat süren zorunlu SRC5 Temel Eğitimine katılıp  Bakanlığın sınavına girme hakkı kazanmaktadırlar. Bakanlık sınavında 60 puan üzeri alan adaylar ise başarılı olarak Bakanlıktan 5 yıl geçerli SRC5 Tehlikeli Madde Taşımacılığı Temel Sertifikası almaktadırlar.

 

Tank Eğitimi

T     SRC5 Sertifikasına sahip kişiler Tanker Sertifikasını Nasıl Alacaklar?

     Temel Eğitimi alarak “Tehlikeli Mal Taşımacılığı Sürücü Eğitim Sertifikasına” sahip olan sürücülerin tankerlerde de sürücülük yapabilmeleri için 13 saatlik (12 saat; teorik, 1 saati uygulamalı) ilave Tank Eğitimini de almaları gerekmektedir. Tank eğitimi sonunda başarılı olanlar Bakanlık tarafından yapılan merkezi sınava girmeye hak kazanırlar. Sınavda, adaylara 15 adet tank sorusu sorulacak olup, sınav sonucunda 100 üzerinden 60 puan alan sürücü, hem paketli tehlikeli yükleri taşıyan araçları hem de tankerleri kullanmalarını sağlayacak şekilde “Tehlikeli Mal Taşımacılığı Sürücü Eğitim Sertifikası” yenilenecektir.

 

      Tank eğitimlerimiz 14 Haziran' da başlıyor. Kayıtlar 08 Haziran' da sona eriyor. Sınırlı sayıda kontenjanda yer alıp Temmuz sınavına yetişmek için acele edin!

 

SRC5 Eğitimi ile Birlikte Tanker Eğitimi Nasıl Alınabilir?

b)   Daha önce tehlikeli mal taşımacılığına yönelik Temel Eğitimi almayan sürücüler,eğitim merkezimizden 19 saat (18 saat; teorik, 1 saati uygulamalı) SRC 5 Temel Eğitimini almaları gerekmektedir. Eğitimde başarılı olan sürücüler, akabinde 13 saatlik (12 saat; teorik, 1 saati uygulamalı) ilave Tank Eğitimine katılabileceklerdir. Tank Eğitimi sonunda başarılı olanlar Bakanlık tarafından yapılan merkezi SRC 5 sınavına girmeye hak kazanırlar.


Temel ve tank eğitimini beraber alıp Bakanlık tarafından yapılan merkezi sınava girmeye hak kazanan kişilere her iki eğitim türü için tek bir karma sınav (25 Temel +15 tank sorusu) yapılacak olup, bu sınavdan 100 üzerinden 60 puan alan katılımcılara hem paketli tehlikeli yükleri taşıyan araçları hem de tanker kullanmalarını sağlayacak geçerlilikte “Tehlikeli Mal Taşımacılığı Sürücü Eğitim Sertifikası”düzenlenecektir.


Yeni Dönem SRC5+Tank Eğitimimiz 21 Haziran tarihinde başlayacaktır. Kayıtlar 16 Haziran tarihinde sona erecektir.

SRC5 Temel Eğitimi
almak isteyenler 21-22-23 Haziran tarihlerinde toplam 19 saatlik eğitim alacaklardır.

Tank Eğitimi almak isteyenler 29-30 Haziran tarihlerinde 13 saatlik eğitim alacaklardır.

SRC5 Temel ve Tank Eğitimini birlikte almak isteyenler ise 21-22-23-29-30 Haziran tarihlerinde eğitim alacaklardır.


ÖNEMLİ NOT: 28 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak sınava girebilmek için eğitimin en geç 05 Temmuza kadar tamamlanması gerekmektedir. 05 Temmuzdan sonra tamamlanan eğitimlerin kursiyerleri 28 Eylül 2013 sınavına girebileceklerdir. Temmuz sınavını kaçırmamak için hemen kaydınızı yaptırınız!


Kayıt ve detaylı bilgi için: 0212 624 23 45 - 46 / 0216 352 70 60 numaralı telefonlardan bizi arayabilirsiniz.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire