ADR'yi Öğrenmekte Geç Kalmayın!

ADR'yi Öğrenmekte Geç Kalmayın!

ADR

Türkiye’nin 2010 yılında imzaladığı “ADR–Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması” 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi. Tehlikeli maddenin sadece naklini değil, yüklenmesi, paketlenmesi, saklanması, boşaltılması gibi tüm süreçlerini kapsayan ADR düzenlemeleri, yükümlülüklerini yerine getirmeyen firmalara cezai yaptırımlar öngörüyor. Yükümlülükler gönderici, taşıyıcı, alıcı, yükleyen, ambalajlayan, dolduran, boşaltan için ayrı ayrı düzenlenmiş durumda.

Bu kapsamda sektörel bilgilendirme etkinliklerimize TUGEM olarak KİPLAS işbirliği ile 21 Ocak 2014 Salı günü KİPLAS Konferans Salonu’nda düzenlediğimiz “Genel Farkındalık ve ADR’nin İşyerlerine Getirdiği Yükümlülükler” bilgilendirme semineriyle başladık.

ADR’nin getirdiği yükümlülükler doğrultusunda firmaların;

gibi sorularına cevap vererek, sektörde ADR konusunda genel farkındalık yaratmayı ve bu şekilde geçiş aşamasında karşılaşılacak sorunları en aza indirmeyi hedefliyoruz.

TUGEM olarak ayrıca, “Tehlikeli Madde Tespit ve Raporlama” hizmetimizle, firma olarak aklınızda oluşan “Nereden başlamalıyız?” sorusuna cevap bulmanızı ve firmanızın ADR kurallarına uygunluğu konusunda atmanız gereken doğru adımları tepsit etmenizi sağlıyoruz. Bu hizmetimiz kapsamında işletmeniz bilirkişi tarafından 1 günlük incelemeye tabi tutuluyor ve sonucu size ortalama 20 sayfalık detaylı bir DGSA/TMGD raporuyla sunuyoruz. Bu sayede ADR'ye uygunluk bakımından neleri doğru yapıyorsunuz, nerelerde eksiğiniz var görüp zamanında gerekeni yapma imkânını yakalayabiliyorsunuz.

“Tehlikeli Madde Tespit ve Raporlama” hizmetimiz için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire