FTA

FTA - Freight Transport Association

Freight Transport Association

İngiltere’nin en büyük ticaret birliklerinden FTA, TUGEM olarak eğitim ortaklığı yaptığımız saygın uluslararası kuruluşlardan biri. ADR / Tehlikeli Madde eğitimlerinde FTA’in akreditasyonuna sahibiz. DGSA eğitiminde FTA onayına sahip ilk ve tek tescilli özel eğitim kurumu olarak üç yıldır Türkiye’de Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğticisi eğitiyoruz.

FTA Kimdir?

İngiltere’nin en büyük ticaret birliklerindendir. Türkçesi “Yük Taşımacılığı Birliği” olan Freight Transport Association’ın kısaltmasıdır. 1889’dan bu yana hava, deniz, demir ve kara yolu ile mal taşıyan şirketlerin çıkarlarını temsil eder. 

Güvenli, sürdürülebilir ve verimli lojistik hizmetleri için;

FTA üyesi firmaların işletiminde 200 binden fazla kamyon vardır, bu da toplam İngiliz filosunun hemen hemen yarısına denk gelen bir rakamdır. Ayrıca demiryollarında malların yüzde 90’ından fazlasının, deniz ve hava naklinde görünen ihracat kalemlerinin ise yüzde 70’inin taşınması FTA üyesi firmalar tarafından gerçekleştirilir.FTA, çevre bilincine ve sosyal sorumluluk duygusuna sahip bir birliktir. Yerelde çevreci çalışma şartlarına teşvik etmesinin ve düzenli etkinlikler düzenlemesinin yanı sıra, gelişmekte olan ülkelerde nakliyeyi daha ucuz, güvenli ve verimli hale getirmek için kurulan uluslararası yardım kuruluşu Transaid’in aktif destekçisidir. 

FTA akreditasyonuyla DGSA Eğitimi verdiğimiz şubelerimiz: İstanbul Maltepe, İstanbul Florya, , İzmir

 

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire