Büyükçekmece'de Akaryakıt Tankerini Patlatanların Sorumluluğu Nedir?

Büyükçekmece'de Akaryakıt Tankerini Patlatanların Sorumluluğu Nedir?

Büyükçekmece'de  Akaryakıt Tankerine yapılan kaynak işlemi sırasında bugün (02 Aralık 2016) patlama oldu. Patlamanın şiddetinden ilk belirlemeleri göre ölü ve yaralılar olduğu bilgisi ulaştı. 

Akaryakıt Tankerlerinin patlamaması için ADR Sözleşmesi Türkiye'de kabul edilmesine rağmen uygulamalarda eksiklikler can ve mal almaya devam ediyor. Bu da akıllara bir çok soru getiriyor. Kaynak işlemini yapan yerin Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi alma zorunluluğu var mı? Sürücüler Tehlikeli Maddelerin Taşıınabilmesine ilikin Sürücü SRC5 Temel ve Tanker Belgesi var mı? Firmanın Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulunuyor mu? Ülkemizde artık kanun zorunluluğu olan bu tedbirleri almayanların ve uygulamayanların bu kayıplardaki sorumluluğu araştırılacak mı? 

Denetimler sadece yol kenarında belgeler üzerinden olmamalı, yükümlülüklerini yerine getirmedikleri ve bu sebeple de kazaların meydana geldiği yerlerdeki sorumlular da denetlenmelidir. 

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire