Direksiyon Sınavında Dönem Sınırlaması

Direksiyon Sınavında Dönem Sınırlaması

Direksiyon Sınavı

Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’nde Değişiklik

4 Mart 2014 – 28931 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Yönetmelik kapsamı değişikliklerden biri de direksiyon sınavında başarısız olanların tekrar sınava girebilme şartları ve hakları ile ilgili. 

Direksiyon sınavında, kursiyerler başarısız oldukları her sınavdan sonra, kayıtlı oldukları kurstan en az iki saat direksiyon eğitimi dersi almak şartıyla üç dönem daha sınavlara girebilecekler. Toplam üç dönem daha sınava girip geçemeyen adayın dosyası iptal edildiği için MTSK Müdürlüğü'ne yeni kayıt yaptırmaları ve ayrıca yazılı sınavı da tekrar etmeleri gerekecek.

MADDE 2 - Aynı Yönetmeliğin 15'inci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

"(1) Teorik derslerin eğitimini tamamlayan kursiyerler teorik eğitim sınavına, direksiyon eğitimi dersini tamamlayan kursiyerler de direksiyon eğitimi dersi sınavına girerler. Teorik ve direksiyon eğitimi dersi sınavlarına herhangi bir nedenle girmeyenlerle teorik sınavda başarısız olanlar yeniden kursa devam etmeksizin ve kurs ücreti ödemeden aralıksız üç dönem daha sınavlara girebilirler. Direksiyon eğitimi dersi sınavında ise kursiyerler başarısız oldukları her sınavdan sonra, kayıtlı oldukları kurstan en az iki saat direksiyon eğitimi dersi almaları şartıyla toplam üç dönem daha sınavlara girebilirler. Kurslar, bu kursiyerlerden her bir ders saati için ilan ettikleri uygulama ders saati ücretinden fazla ücret alamaz."

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire