GMS-GMYS / Online Test

GMS-GMYS Eğitimi Soru Havuzu Sistemi

Hemen Başvur

GMS/GMYS Eğitimi ve Online Soru Sistemi

Son yıllarda GM ve GMY  sınavlarında çıkmış soruların yanı sıra tamamı konusunda uzman olan TUGEM Eğitmenlerince hazırlanan soruların yer aldığı 3620' yi aşkın sorudan oluşan eşsiz bir kaynak.

Bu sisteme internetin olduğu her yerden ulaşabilmek mümkün. Size tanımlanan kullanıcı adı ve şifre ile soru sistemine girerek ister test çözün isterseniz konularına göre ayrılmış sorulara bakın.

Ayrıca sorular ile ilgili sistem üzerinden yorum yazıp bize gönderdiğinizde eğitmenlerimiz tarafından sorunuz cevaplanır böylece o konu ile ilgili kafa karışıklılığı giderilmiş olur.

Çıkmış Sınavlar Soru Çalışmasının Önemi

Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı çıkmış sınav soruları analizleri bu sınavlara hazırlananlar için önemli bir kaynak oluşturmakta, sınav hazırlıklarında çalışma yöntemi ve çalışılacak konular çıkmış sınav sorularına göre şekillenmektedir. Bu kapsamda 2008 yılından beri yüksek başarı oranları ile vermeye devam ettiğimiz kurslara katılan katılımcılarımıza daha da faydalı olabilmek için daha önce yaptığımız soru analizi ve soru hazırlama çalışmasını bu sene daha da geniş kapsamlı yapmaya çalıştık.

Neden Soruları Konularına Göre Grupladık 

2000 yılından beri Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavlarında çıkmış sınav sorularını ve bu doğrultuda hazırladığımız TUGEM sorularını 40 alt başlıkta topladık. Bu alt başlıklar eğitim planımızda ve sınava hazırlıkta da temel aldığımız alt başlıklar oldu. Böylece bir konuya hazırlandıktan sonra o konuya ilişkin çıkmış soruları ve benzer TUGEM sorularını çözmek sizlere daha fazla fayda sağlayacaktır.

Geçerliliğini Yitirmiş Sorular ve Soruların Güncellenmesinin Zorluğu

Gümrük mevzuatı oldukça dinamik ve sık değişikliğe uğrayan bir mevzuat olması soruların ve mevzuatın güncellenmesinin de önemini arttırmaktadır. Soru sistemimiz 01.08.2017 tarihli Gümrük Yönetmeliği ve buna bağlı çıkarılan Transit Tebliğlerine ilişkin sorularımızdaki revizeleri de içermektedir.  Tugem olarak bu konuda soruların çok hızlı bir şekilde güncellemesini yaptığımız internet sitesinde, google play ve Apple Store'dan indirdiğiniz TUGEM programlarında her zaman en güncel haliyle sorulara erişebilir, konu testlerini yaparken sorulara yorum yapabilir ve yorum yaptığınız sorulara hızlı bir şekilde dönüş alabilirsiniz. Böylece en güncel haliyle soruları çözmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Ayrıca her gittiğiniz yere soru kitabınızı götürmeniz mümkün olmamasına rağmen, cep telefonunuzdan her yerde ve her zaman soru çözmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Çıkmış sınav soruları ve Tugem soruları mevzuat değiştiğinde hızlıca güncellenmesi gerekmektedir. 2008 yılından bu yana yaptığımız çalışmalar sonucu tecrübemiz ile öncelikle sorular eğer uygunsa cevap şıkları güncellenerek bu değişiklikler yapılmaktadır.Eğer uygun değilse  hatalı soruları Geçerliliğini Yitirmiş ve Hatalı Sorular olarak internet sistemimize kaydediyoruz.

Kapsam Harici Sorular

GMS-GMYS Sınavlarında özellikle son dönemde sınav kapsamında olmayan soruların yoğun olarak sorulduğunu gözlemledik. Sınavların ehil olmayan öğretim görevlileri tarafından hazırlandığı, bu nedenle sınav konularının dahi ne olduğunu bilmeden mesleğimizin uzmanlarına bu yetkiyi vermek üzere yapılan sınavlarda soru hazırlatıldığından dolayı kapsam harici olduğunu düşündüğümüz soruları ayrıca belirtmek gereği duyduk. Bu soruların çoğu İdari konularla ilgilidir. Bir kısmı ise ekonomi ve dış ticaret ile ilgili üniversite ve master programlarında verilen derslerle ilgilidir. 

 

Soru Sistemimiz Size Ne Sağlayacak ?

Anlamadığınız sorular için yorum yazabilme ve cevap alma imkanı

Sorular ile ilgili sistem üzerinden yorum yazıp anlamadığınız yada daha fazla açıklama ihtiyacı duyduğunuz kısımları anında bize gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz yorum talepleri eğitmenlerimize mail olarak da gider. En kısa zamanda Eğitmenlerimiz tarafından sorunuza cevap verilir. Verilen cevap mail adresinize doğrudan gelir. Ayrıca herkesi ilgilendirdiğini düşündüğümüz ek açıklamaları ise o soruyu çözen diğer kursiyerlermiz de  görebilir ve diğer üyelerin sorular için yapmış olduğu yorumları ve eğitmenlerin verdiği cevaplardan konu hakkında daha detaylı bilgiler edinirler. Böylece konunun farklı yönlerini daha rahat anlarsınız. Sistemde yer alan herhangi bir soruya yorum yaptığınızda bu soru konunun uzmanı eğitmenimizce cevaplandırılır. Böylelikle olası kafa karışıklığının önüne geçilmiş olur. 

Sürekli Güncellenen Sorular ile 3600 den fazla soruyu çözebilme imkanı

Sistemdeki sorulara belirli periyotlarla yenileri eklenir, sorular bakanlık sınavı sorularına benzer şekilde hazırlanır.

Bakanlığın yaptığı sınavları çözebilme imkanı

Bakanlığın yaptığı ve sorularını açıkladığı sınavları seçerek herbir sınavı çözebilmenin yanısıra bu soruların çözüm yollarını görebilir ve ayrıca anlamadığınız hususlarda yorum yazarak doğrudan eğitmenlerimize ulaşan sorular sorabilir ve mailinizden de bu sorulara verilen cevapları görebilirsiniz. Böylece çıkmış sınav stratejiniz çok daha etkili olacağından sınavdaki başarınız artar.

Değişen Mevzuata göre sürekli güncellenen sorular

 Mevzuattaki değişimler tarafımızdan takip edilerek hızlı bir şekilde sistemdeki sorular da revize edilir. Tereddüt olan hususlarda doğrudan eğitmenlerimize ulaşacak yorumlar üzerinden sorular sorarak kafanıza takılan hususları daha hızlı çözümlersiniz ve sınavda başarınız artar.  Bu şekilde sorular sürekli güncel tutulan sorular ile sınava hazırlanmanın rahatlığını yaşarsınız.

Kendini değerlendirebilmek için test çözebilme imkanı

Sistemdeki deneme sınavlarını çözerek kendinizi değerlendirebilirsiniz. Sistem üzerinden Deneme sınavlarını özellikle sınava yakın tarihlerde çözdüğünüzde faydası daha yüksek olmaktadır. Böylece eksik kaldığınız konuları daha rahat farkederek sınav öncesinde bu eksiklikleri kapatabilme imkanı bulursunuz. 

Kitaba bağımlı kalmayacaksınız. Sorulara her yerden ulaşabilirsiniz

Sistemimize internetin olduğu her yerden bilgisayar, notebook, ipad veya ceptelefonuz ile ulaşabileceksiniz. Böylece soru kitaplarını ve notlarını yanınızda taşımak zorunda kalmayacaksınız. 

 

 

GM KONULARI

GMY KONULARI

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire