Gümrük Müşavirliği Ön Eleme Sınavı ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı!

Gümrük Müşavirliği Ön Eleme Sınavı ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı!

GMS-GMYS Sınav Sonuçları Açıklandı!

28 Aralık 2014 Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınav Sonuçları açıklanmıştır. Adayların resimdeki adresin ''Aday Bilgi Sistemi'nden aday.ankara.edu.tr ) T.C. Kimlik Numaraları ve Şifreleri ile birlikte giriş yapmaları gerekmektedir. Sistemde kaydı bulunmayanlar ''sisteme kayıt olmak için tıklayınız'' yazılı bağlantıya tıklayarak kayıt olabilirler. 

28 Aralık 2014 GMS ve GMYS itirazları ile ilgili olarak Ankara Üniversitesi tarafından duyuru yapılacaktır. 

 

SINAV YERİ: ANKARA

SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ: Sınav 28 Aralık 2014, Pazar günü, Saat: 10.30’da yapılacaktır.

SINAV SÜRESİ: Sınav süresi 90 dakikadır (1,5 saat).
SORU SAYILARI:
SINAV ADI                                               SORU SAYISI

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı               80
Gümrük Müşavirliği Ön Eleme Sınavı              80

SINAV BAŞVURUSU
Adaylar, başvurularını 27 Kasım 2014 – 03 Aralık 2014 (Saat 23:59’a kadar) tarihleri arasında yapacaklardır. Öncelikle aday.ankara.edu.tr adresine üye olunacak, daha sonra sisteme giriş yapılacaktır. Bu aşamadan sonra,
Kredi Kartı ile ödeme yapmak isteyenler ödeme işlemini Aday Bilgi Sistemi üzerinden Ziraat Bankası sanal pos ile gerçekleştirip başvuruyu tamamlayacaklardır.**
Havale ile ödeme yapmak isteyenler, sisteme üye olduktan sonra “Havale ile ödeme yapmak istiyorum.” seçeneğini işaretleyip Ziraat Bankası’nın aşağıda belirtilen hesap numarasına ödemeyi gerçekleştireceklerdir. Adaylar, havalenin açıklama kısmına, TC Kimlik Numarası ile birlikte aday.ankara.edu.tr sınav başvuru sisteminde “Havale ile ödeme seçeneği seçildiğinde üretilen adaya özel kodu da MUTLAKA yazmalıdırlar. Bu işlemi gerçekleştirdikten 24 saat sonra aday sisteme girip kaydının onaylanıp onaylanmadığını kontrol etmeli, kaydının onaylanmaması durumunda asymdestek@ankara.edu.tr adresine bilgi vermelidir.

T.C. Ziraat Bankası Bakanlıklar/Kamu Girişimci Şubesi
İBAN: TR120001002532699103995001
**Kullanılan kredi kartının adayın adına olma zorunluluğu yoktur.

 

SINAVIN UYGULANMASI
Sınavda adaylara çoktan seçmeli (dört seçenekli) 80 soru sorulacaktır.
Sınav 90 dakika sürecek olup, tek oturum olarak uygulanacaktır.
Adaylar nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya süresi geçerli pasaport ile sınava gireceklerdir. Nüfus cüzdanı ve sürücü belgesinde TC Kimlik No yazılı olması ve sınavda kullanılan kimlik belgesinin yıpranmamış olması gerekmektedir.
Adaylar, “Sınav Giriş Belgeleri”ni, 22 Aralık 2014 tarihinden itibaren asym.ankara.edu.tr adresindeki ilgili linkten alabileceklerdir.
Sınav soru ve cevap anahtarları 29 Aralık 2014 tarihinde asym.ankara.edu.tr internet adresinde yayımlanacaktır.
Adayların sınav sonuç bilgileri 23 Ocak 2015 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na teslim edilerek aynı günasym.ankara.edu.tr adresinden yayımlanacaktır.
Adaylar ASYM tarafından belirlenen sınav kurallarına uymak zorundadır. ASYM, sınav kurallarına aykırı hareket eden adayların sınavlarını iptal edebilir ve gerekli yasal yollara başvurabilir.

 

İLETİŞİM ve DUYURU
Sınavla ilgili duyurular ve bilgilendirmeler Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM)’nin asym.ankara.edu.trinternet adresinden takip edilebilir. Her türlü sorunlarınız için asymdestek@ankara.edut.tr adresinden yardım alabilirsiniz.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire