İzmir’de Patlama

İzmir’de Patlama

İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde, bugün saat 16.00 sıralarında, bir tüp deposunda patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte mutfak tüpü deposunda yangın çıktı. Çok sayıda tüp art arda patlarken, taşıma amacıyla kullanılan araçlar da yandı. Patlamada yaralanan olmadı, fakat patlamanın şiddeti ile çevredeki ev ve iş yerlerinin camları kırıldı. Tehlikeli maddelerin yüklenmesi, boşaltılması, ambalajlanması, depolanması, nakledilmesi, elleçlenmesi vb. süreçlerin uygun tasarlanmaması gündelik yaşantımızda her an benzeri kazalarla karşı karşıya kalmamıza sebep olabilir.

ADR Sözleşmesi (Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması) sokaktaki insanın hayatını koruyacak güvenlik önlemlerini de beraberinde getiriyor. Zira ADR Sözleşmesi, tehlikeli bir malın sadece taşınmasını değil; yüklenmesi, boşaltılması, ambalajlanması, depolanması, nakledilmesi, elleçlenmesi gibi tüm süreçlerini kapsıyor, bunlara standartlar getiriyor. ADR sayesinde kurulan güvenlik ağı, ilk etapta tehlikeli maddeyle çalışan insanları koruyor gibi görünse de, aslında tüm hayatımıza çok olumlu yansıyor.

TUGEM olarak, çevrenin, insanların ve hayvanların korunması için güvenlik risklerinin azaltılmasına katkı sağlama hedefimiz doğrultusunda uluslararası işbirliği yaptığımız FTA (Freight Transporters Association) ve IRU (International Road Transport Union) Academy gibi saygın kuruluşlarla birlikte tehlikeli maddeler konusunda ülkemizdeki bilgi birikimini arttırmaya çalışıyoruz.

Bu kapsamda ADR 1.3.2.1 hükmü gereğince FTA akreditasyonuna sahip uzman eğitmenlerimiz ve danışmanlarımızla verdiğimiz hizmetlere ulaşmak için tıklayınız.

Tehlikeli madde mevzuatına ulaşmak için tıklayın. 

Tehlikeli madde mevzuatı kapsamı cezalara ulaşmak için tıklayın.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire