TMGD Sertifika Başvuruları ve Bilgi Güncellemeleri Artık E-Devlette

TMGD Sertifika Başvuruları ve Bilgi Güncellemeleri Artık E-Devlette

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ kapsamında yetkilendirilen TMGD’ler için;  “https://www.turkiye.gov.tr” (E-devlet) adresinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı E-devlet hizmetleri altında Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) İşlemleri - TMGD Sertifika İşlemleri adıyla yeni bir E-devlet hizmeti açmıştır.

TMGD’ler sözkonusu hizmetle aşağıdaki işlemleri yapabilecektir.

  1. TMGD BİLGİ GÜNCELLEMELERİ

Daha önce Bakanlığa dilekçe verilerek yapılan TMGD Bilgi Güncellemeleri artık sadece E-devlet üzerinden yapılacaktır. Bunun için Bakanlığa yazışma ve dilekçe zorunluluğu kaldırılmış, bu hizmet tamamen e-devlet platformuna taşınmıştır.

Yetkililendirilen TMGD’ler  “Kişisel Bilgi Güncelleme” linkinden

Güncellemesini yapabileceklerdir. 

  1. TMGD SERTİFİKA BAŞVURULARI

Daha önce Bakanlığa dilekçe verilerek yapılan TMGD Sertifika Başvuruları artık E-devlet üzerinden de yapılabilmektedir. Bunun için Bakanlığa yazışma ve dilekçe zorunluluğu kaldırılmış, bu hizmet E-devlet platformuna taşınmıştır.

TMGD Sınavını kazanan adaylardan;

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire