TMGD ve SRC-5 Sertifika Süreleri İle Sınav Tarihi Hakkında Duyuru

TMGD ve SRC-5 Sertifika Süreleri İle Sınav Tarihi Hakkında Duyuru

Bilindiği üzere; Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle, Bakanlığımızca alınan tedbirler ve bu doğrultuda uluslararası uygulamalar dikkate alınarak Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) Sertifikası ve Tehlikeli Mal Taşımacılığı Sürücü Eğitim Sertifikası (SRC-5) geçerlilik süreleri 28/02/2021 tarihine kadar uzatılmıştı.

Sözkonusu salgın hastalığın tehlikeli madde taşımacılık sektörüne ve istihdama olan olumsuz etkilerinin azaltılmasını teminen, 01.01.2021 ile 10.04.2021 tarihleri arasında biten/bitecek olan sertifika süreleri 15.04.2021 tarihine kadar uzatılmıştır. 

Bu kapsamda;

  1. Uzatılan SRC-5 sertifikaları sadece yurt içinde geçerli olacaktır.
  2. SRC-5 veya TMGD Sertifika süresi uzatılan ancak sınav hakkı bulunmayanların sınava katılabilmesi için eğitim almaları zorunludur.
  3. Sınav hakkı dolmamış olan TMGD’lerin ise, sınav başvurusundan önce 2021 tazeleme eğitimlerini almaları zorunludur. Bu kişilerin temel eğitim almalarına gerek yoktur.

Diğer taraftan; daha önce Bakanlığımızca 27 Haziran 2021 tarihinde yapılacağı ilan edilen TMGD+SRC-5 sınavı, 20 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olup, sınav takvimi anılan tarihe göre güncellenmiştir.  

 

DUYURULUR.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire