14 Temmuz 2018 TMGD - ADR/IMDG/RID Sınavına İtirazlar Sonuçlanmıştır.

14 Temmuz 2018 TMGD - ADR/IMDG/RID Sınavına İtirazlar Sonuçlanmıştır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından 14 Temmuz 2018 tarihindeki TMGD sınavlarına yapılan itirazlar sonuçlanmıştır. 

Buna göre TMGD - ADR sınavında;

• TMGD-ADR A soru kitapçığındaki 6 ncı sorunun (B kitapçığında ise aynı soruya karşılık gelen 26 ncı sorunun),

• TMGD-ADR A soru kitapçığındaki 28 incisorunun (B kitapçığında ise aynı soruya karşılık gelen 8 inci sorunun),

yapılan inceleme sonucunda hatalı olduğu tespit edilmiştir. Sınava katılanların tümünün bu soruları doğru cevaplandırdığı kabul edilmiştir. Bu sorulardan daha önce puan almayan tüm adaylara soruların puanları olumlu olarak yansıtılmıştır.

TMGD - IMDG/RID sınavında;

TMGD-RID+IMDG KOD A soru kitapçığındaki 24 üncü sorunun (B kitapçığında ise aynı soruya karşılık gelen 34 üncü sorunun),

yapılan inceleme sonucunda hatalı olduğu tespit edilmiştir. Sınava katılanların tümünün bu soruyu doğru cevaplandırdığı kabul edilmiştir. Bu sorudan daha önce puan almayan tüm adaylara sorunun puanı olumlu olarak yansıtılmıştır.

 

Bunun dışında; İtiraz dilekçelerinde belirtilen diğer sorularla ilgili yapılan incelemede ise;

Sınava girenleri yanlış sonuca götürecek nitelikte bir hata tespit edilmemiştir.

Cevap kağıdının tekrar değerlendirilmesini talep edenler ile cevap kağıdında boş soru bırakmadığını iddia edenlerin, cevap kağıtlarının tekrar incelenmesi neticesinde herhangi bir maddi hataya rastlanmamıştır.

Soru kitapçığında cevap şıklarının bulunmadığına dair yapılan itiraz hakkında yapılan inceleme neticesinde herhangi bir maddi hataya rastlanmamıştır.

 

Az puan ile bu zorlu sınavı kaybeden adayların, yapmış olduğumuz çalışmalar ile haklarına kavuşmasına katkı sağlamak bizleri mutlu etmektedir. Her sınav döneminde yayınlanan sınav sorularını incelemeye ve hatalı sorular konusunda adayları bilgilendirmeye TUGEM Eğitim Kurumları olarak devam edeceğiz.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire