2013 Yılı Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınav Detayları Belli Oldu

2013 Yılı Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınav Detayları Belli Oldu

Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı

2013 Yılı Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 Kasım 2013 tarihinde saat 10:00'da Ankara'da tek oturum olarak gerçekleştirilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavların belirli özellikleri vardır. 2013 yılı GM ve GMY Sınav Hazırlık kurslarımıza katılanlara bu doğrultuda eğitim verilmiştir. Yine bu doğrultuda hazırlanan deneme sınavlarına ve konu testlerine internet sitemizde yer verilmeye devam edilecektir.

Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavlarına katılma şartları, sınav konuları, sınav yeri ve tarihi, sınav başvuru şekli ve gerekli belgeler, sınavı kazanacak kişilerden istenecek belgelerin yer aldığı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın 23.09.2013 tarih ve 17003 sayılı yazı eki duyurusuna ulaşmak için tıklayın.

2013 Yılı Gümrük Müşavirliği Ön Eleme ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı hakkında önemli bilgiler:

Sınav Tarihi: 24 Kasım 2013 Saat 10:00

Sınavı Yapacak Kurum: Milli Eğitim Bakanlığı (YEĞİTEK)

Sınav Ücreti: 40 TL

Sınav Ücreti Yatırma Tarihleri: 21.10.2013 - 01.11.2013

Sınav Süresi: Gümrük Müşavirliği Ön Eleme ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavları 100 sorudan oluşacak ve 110 dakika sürecektir.

Sınav sonuç bilgileri 17.12.2013 tarihinde sitemizde ilan edilecektir.

 

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire