22 Nisan 2017 TMGD - ADR Sınavında Hatalı Sorular

22 Nisan 2017 TMGD - ADR Sınavında Hatalı Sorular

22 Nisan 2017 tarihinde yapılan TMGD-ADR Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Sınavı 2017 yılının ilk sınavıydı. 

Sınav sorularının bazıları özel hükümleri hedef alarak adayın dikkatini ölçen sorulardan oluşmaktadır.   Son 2 yılda yapılan sınavlar göz önüne alındığında, Ulaştırma Bakanlığının TMGD hizmeti verecek olanların tam olarak kitaba hakim olmasını istediğini bir kez daha göstermiştir.

Bunun yanısıra geçme puanına yakın olan tüm ülke çapındaki kursiyerlere fayda sağlamak amacıyla yoğun olarak çalışıyoruz. Bu kapsamda itiraz edilecek 2 adet soru belirledik ve bu soruların neden iptal edilmesi gerektiğini TUGEM Facebook hesabımızdan kursiyerlerimize duyurduk.  Umarız bu sayede az puanla kaybeden TMGD kursiyerlerine de fayda sağlarız ve başarı oranının tüm ülkede artmasına katkı sağlamış oluruz. Yakında 22 Nisan 2017 TMGD sorularına ve cevaplarına TUGEM internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğin yakın zamanda yayınlanması ile Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olabilmenin şartları zorlaştırılmış ve TMGD olabilmek daha da önemli hale gelmiştir.

Özellikle Tebliğ değişikliğinden önce eğitimini tamamlamış henüz TMGD olamamış adayların mezuniyet şartından dolayı TMGD olma hakkını yitirmemek için gerçekten çok iyi hazırlanmaları gerekmektedir. İyi TMGD Eğitimi almak, sınava kadar çok sayıda soru çözmek, deneme sınavlarına katılmak artık çok önemli olmuştur. Biz de zaten var olan ilave çalışmalarımızı yeni duruma uygun olarak yoğunlaştıracağız. Kasım 2017 sınavına girecek olan tüm adaylara şimdiden başarılar dileriz. 

 

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire