DGR ( Havayolu ile Tehlikeli Madde Taşımacılığı ) Eğitimi

DGR Tehlikeli Madde Taşımacılığı Eğitimi Eğitimin Hedefi ; Tehlikeli madde operasyon, kontrol, hazırlama ve paketleme konusunda faaliyet gösteren personelin yeterli bilgi seviyesine ulaşması. Eğitime Kimler Katılabilir ; Hava kargo

DGR Tehlikeli Madde Taşımacılığı Eğitimi

Eğitimin Hedefi ;

Tehlikeli madde operasyon, kontrol, hazırlama ve paketleme konusunda faaliyet gösteren personelin yeterli bilgi seviyesine ulaşması.

Eğitime Kimler Katılabilir ;

Hava kargo acenteleri, ihracatçı firmalar, üreticiler, tehlikeli madde gönderisi paketleyenler, tehlikeli madde kabul personeli, hava yolu ile tehlikeli madde gönderimi yapanlar.

Eğitim Süreci 

 Eğitim süresi 5 gün (40 Saat)'dır.

Eğitim alacak kişilerin eğitim programında belirtilen derslere devam etmeleri zorunludur.

Sınavlar, eğitim kuruluşları tarafından yapılır. Eğitime katılan kursiyerlerin başarılı sayılabilmeleri için sınavlardan 100 puan üzerinden minimum 80 puan almaları gerekir. Sınavda başarılı olamayan kursiyerler, 10 gün içerisinde bütünleme sınavına alınırlar. Bu sınavda da başarılı olamayan kursiyerler eğitimi yeniden almak zorundadır.

Tehlikeli madde temel eğitimin ardından, yenileme eğitiminin 24 ay içerisinde alınması gerekir. Yenileme eğitiminin bir önceki eğitimin geçerlilik süresinin bitim tarihinden önceki son üç ayı içerisinde tamamlanması durumunda, geçerlilik süresi bir önceki eğitimin bitim tarihinden itibaren 24 ay uzatılır. Yenileme eğitiminin belirtilen süre içerisinde alınmaması durumunda temel eğitimin tekrar alınması zorunludur.

 

 

DGR ( Havayolu ile Tehlikeli Madde Taşımacılığı ) Eğitimi Eğitim Takvimi

Eğitim Adı Son Başvuru Tarihi Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Yeri Kurs Süresi Başvur
DGR ( Havayolu ile Tehlikeli Madde Taşımacılığı ) Eğitimi 11 Eylül 2019 Çarşamba 18 Eylül 2019 Çarşamba 22 Eylül 2019 Pazar Maltepe 5 Gün Başvur

Şu an DGR ( Havayolu ile Tehlikeli Madde Taşımacılığı ) Eğitimi için yeni sinav tarihi açıklanmamıştır. DGR ( Havayolu ile Tehlikeli Madde Taşımacılığı ) Eğitimi için sınav tarihi açıklandığında yayınlanacaktır !

İletişim Formu

DGR ( Havayolu ile Tehlikeli Madde Taşımacılığı ) Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz. Size dönüş yapalım.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire