Eğitimsiz ve Sınavsız ÜDY/ODY Belgesi Alımı Danışmanlığı

Eğitimsiz ve Sınavsız ÜDY/ODY Belgesi Alımı Danışmanlığı
Hemen Başvur

Doğrudan ÜDY Belgesi Nasıl Alınır?

Eğitimsiz ve Sınavsız ÜDY/ODY Belgesi Nedir

ÜDY-ODY Belgesi Nedir ?

Üst Düzey Yönetici (ÜDY): Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren bir gerçek veya tüzel kişiliği temsil ve ilzam ederek ve/veya bu kişilerin faaliyetlerini fiilen sevk ve idare ederek sürekli ve etkin bir şekilde yöneten yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyesi, genel müdür, genel koordinatör, genel sekreter ve benzeri konumdaki veya bu unvanlarla istihdam edilen kişilerdir.

Orta Düzey Yönetici (ODY): Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren bir gerçek veya tüzel kişiliğin veya buna ait bağımsız bir birimin taşımacılık faaliyetlerini sürekli ve etkin bir şekilde sevk ve idare eden müdür, şef, uzman, operasyon yöneticisi ve benzeri unvanlarla görev yapan kişilerdir.

 

 

ÜDY-ODY Belgeleri Hangi Yetki Belgesi Türleri İçin Zorunlu ?

Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında faaliyette bulunan ;

B1, C2, D1, L1, L2, M2, M3, N2, P2, R1, R2 ve T1 yetki belgesi sahiplerinin, en az birer adet üst düzey yönetici ve orta düzey yönetici türü mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaları veya bu nitelikleri haiz kişi veya kişileri istihdam etmeleri,

A türü ile B2, C3, D2, K3, M1, N1, P1, T2 ve T3 yetki belgesi sahipleri ile tüzel kişiliği haiz K1 yetki belgesi sahiplerinin, en az birer adet orta düzey yönetici türü mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaları veya bu nitelikleri haiz kişi veya kişileri istihdam etmeleri zorunludur.

İstihdam edilmediği takdirde şirketlere her ay işletene kadar 1100 TL Bakanlık tarafından idari para cezası uygulanmaktadır.

 

ÜDY-ODY Belgelerini Eğitime ve sınava Girmeden Alımı Şartları Neler ?

Karayolu Taşıma Yönetmeliği Kapsamında 25.02.2006 tarihine kadar minimum en az 5 yıl  şirketi temsil ve ilzama yetkili olan kişileri belgelemeleri halinde ÜDY Belgesi

25.02.2006 tarihine kadar minimum en az 3 yıl şirketi temsil ve imzaya yetkili olan kişilere ODY Belgeleri eğitime ve sınava girmeden doğrudan verilir. Muafiyet hakkınızın olup olmadığını 0850 346 70 60 numarayabilirsiniz.

Doğrudan Alım şartlarına Uymayanlar ÜDY-ODY Belgelerini Nasıl Alacaklar ?

Doğrudan belge alımı şartlarına haiz olmayanlar bakanlığın yetkilendirdiği kurumdan eğitim alıp yine bakanlığın sınavında başarılı olmaları şartı ile belge almaya hak kazanırlar. 

ÜDY-ODY Eğitim tarihleri için aşağıdaki linkimize tıklayınız

ÜDY Eğitimi için https://www.tugem.com.tr/udy-belgesi-egitimleri

ODY Eğitimi için https://www.tugem.com.tr/ody-belgesi-egitimleri

İletişim Formu

Eğitimsiz ve Sınavsız ÜDY/ODY Belgesi Alımı Danışmanlığı ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz. Size dönüş yapalım.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire