Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Eğitimi

Gümrük Müşaviri Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Kursu

2020 Yılı GMYS Eğitim Tarihleri sayfanın aşağısındadır.

Gümrük Müşavir Yardımcılığı GMYS Sınavlarının Değerlendirilmesi ve 2020 Yılı Sınav Hazırlık Stratejisi?

2019 yılında 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü ve buna rağmen GMYS'de en az 60 puan alınması gereken sınava girenler çok zorlandı ve istedikleri sonucu alan çok az kişi oldu. GMYS Sınavını kazanmak isteyenler artık çok daha farklı ve ciddi bir sınav hazırlık stratejisi geliştirmesi gerekmektedir. 

2008 yılından beri sizleri Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavlarına en etkin şekilde hazırlamaya devam ediyoruz. Sınava hazırlanırken bilinen yöntemleri tekrar etmenin sıkıcı ve yararsız olduğu bilinciyle, katılımcılarımızın daha başarılı olmalarını sağlamak için aşağıdaki ilave faydaları sizlere sunuyoruz.;

1. Eğitimler 2008 yılından beri GMS Eğitimleri veren ve koordine eden, YGM, NLP Eğitmeniz ve Zihin Koçu Mehmet Tanbaş koordinatörlüğünde verilmektedir. Eğitimlerimizde özel hafıza teknikleri kullanılarak bir çok konuda anahtar akılda tutma teknikleri paylaşılmaktadır.

2-Eğitim sırasında GMYS sınavına etkili hazırlanma ve sınav soru tiplerinin analizini de içeren koçluk eğitimi yapıyoruz. 

3- Konusunda uzman eğitmenlerimiz sınav motivasyonunuzu sürekli canlı tutmakta, sınavı kazanmanız için sizlere koçluk yapmaktadır.

3. Her eğitim sonunda konu sınavı yapılmakta ve konu soruları dağıtılmaktadır. Ayrca her yerden kolayca ulaşabileceğiniz online soru havuzumuz ile soru çözebilecek, online soru sistemşimiz üzerinden eğitmenlerimize takıldığınız soruları istediğiniz zaman sorarak en kısa sürede cevap alacaksınız. Sorularımız değişen mevzuata uygun olarak hızlıca güncellenmektedir.

4-Eğitmenlerimizin hazırladığı konu özetlerini içerir GMS Eğtiim Kitabımızı hediye ediyoruz.

5- Sınavda çıkacak mevzuat Gümrük Kanunu ve Gümrük Yönetmeliği maddeleri ilgili konulara ayrılmış olarak usb eşliğinde kursiyerlerimize sunuyoruz. Böylece konu bazlı mevzuat sürekli elinizin altında olacak. 

2020 Yılı GMYS Sınav Hazırlık eğitimini hazırlarken tüm bu hususları göz önüne alarak  14 Günlük komple bir eğitim programı hazırladık. Her eğitim sonrası ilgili konuların soruları çözülerek anlatılanlar pekiştirilecek. Eğitimlerde ezber yerine konuları daha derinden anlamanızı sağlayacak hususlara öncelik verilerek anlatım yapılacak ve daha kolay hatırlanması için anahtar kelimeler ile anlatılanlar güçlendirilecektir. 

Gümrük Müşaviri Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Kursu Kimlere Yönelik?

Gümrük Müşavir Yardımcılığı kariyerinde zaman kaybetmeden yükselmek isteyen tüm Gümrük Müşaviri Yardımcısı adayları eğitimimize katılabilir. Kontenjan sınırlı olduğu için kaydınızı erken yaptırmanızı tavsiye ederiz. Eğitimimize sadece Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavına hazırlananlar alınacaktır. Detaylar için 'Gümrük Müşavirlik Yardımcılığı Eğitimi' linkine tıklayabilirsiniz.

Staj Süresi

Gümrük Müşavir Yardımcılığı staj süresi 1 yıldır. 

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavına Girme Hakkı

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavına en fazla üç kez girilebilir.

Gümrük Müşaviri Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Kursu Amacı

2008 yılından beri GM ve GMY adaylarını, mesleki kariyerleri adına çok önemli bir adım olan sınavlara en etkin şekilde hazırlamaya devam ediyoruz. Sınava hazırlanırken bilinen yöntemleri tekrar etmenin sıkıcı ve yararsız olduğu bilinciyle, katılımcılarımızın daha başarılı olmalarını sağlamak için konuları farklı yöntemler ve hafıza teknikleriyle aktarıyoruz. Bu hedefimizin gerçekçiliğini, 2012 yılında yapılan ön eleme sınavında çıkan soruların yüzde 98'ine nokta atışı yaparak kanıtladık.

Gümrük Müşaviri Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Kursu İçeriği

"14 gün" sistemli bir eğitim maratonudur:

  1. 14 gün (hafta sonu haftada 1 tam günlük veya 2 tam günlük) eğitimle tüm önemli konuların üzerinden geçilir, konu testlerinin deneme sınavları yapılır. Uzun soluklu bir hazırlık dönemidir.
  2. Bu aşamada katılımcılardan her hafta anlatılan konuları tekrar etmeleri istenir ve eğitim sonunda tüm konulara hazır olunması sağlanır. 
  3. Sonrasında öğrenilen konuların hafızada kalması ve sınavda kolayca hatırlanması için neler yapılacağı üzerinde verilen bilgilerle kursiyerler doğru şekilde yönlendirilir.
  4. Eğitim notları kursun başında verilir. Sınav öncesi güncelleme metinleri ayrıca gönderilir.
  5. Online soru sistemi ile sorular hakkında aklınıza takılan hususların cevaplanmasına sınava kadar devam edilir.

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Kursu Amacı

2008 yılından beri Gümrük Müşavir Yardımcılığı GMYS  adaylarını, mesleki kariyerleri adına çok önemli bir adım olan Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavlarına en etkin şekilde hazırlamaya devam ediyoruz. Sınava hazırlanırken bilinen yöntemleri tekrar etmenin sıkıcı ve yararsız olduğu bilinciyle, katılımcılarımızın daha başarılı olmalarını sağlamak için konuları farklı yöntemler ve hafıza teknikleriyle aktarıyoruz. 

Kurs süresince tüm konulardaki önemli noktalar üzerinde durulur, farklı yöntemlerle neyi ne kadar bilmeniz gerektiği aktarılmaya çalışılır. Uygulanacak özel hafiza teknikleriyle ezberleme değil hatırlama kapasiteniz artırılır.

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı Konuları Nelerdir?

  1. Gümrük Kanunu ve mevzuatın uygulanmasına ilişkin ikincil düzenlemeler
  2. 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve bu kanuna ilişkin ikincil düzenlemeler
  3. Dış Ticaret ve Kambiyo Mevzuatı
  4. Gümrüğe ilişkin iktisadi, ticari ve mali konular, uluslararası anlaşmalar ve Avrupa Birliği Mevzuatının gümrüğe ilişkin hükümleri

 Gümrük Müşavir Yardımcılığı Eğitim Konuları

Eğitmenlerimiz

Sık düzenlenmeyen bu sınavlardaki başarı şansınızı artırmak ve hayatta zaman kaybetmemek için eğitimimize katılmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz, çünkü... 

Başarımızın kaynağı ise işte bunlar...

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Eğitimi Eğitim Takvimi

Eğitim Adı Son Başvuru Tarihi Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Yeri Kurs Süresi Başvur
Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Eğitimi 11 Temmuz 2020 Cumartesi 25 Temmuz 2020 Cumartesi 13 Eylül 2020 Pazar Maltepe Başvur

Şu an Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Eğitimi için yeni sinav tarihi açıklanmamıştır. Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Eğitimi için sınav tarihi açıklandığında yayınlanacaktır !

İletişim Formu

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz. Size dönüş yapalım.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire