Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Eğitimi

Gümrük Müşaviri Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Kursu

GMYS Eğitim Tarihleri sayfanın aşağısındadır.

2016 Gümrük Müşaviri Yardımcılığı Sınavı Değerlendirilmesi ve 2017 Sınav Hazırlık Stratejisi

2016 yılında MEB tarafından yapılan Gümrük Müşavir Yardımcılığı sınavında 50 nin üzerinde soru birebir Gümrük Müşavirlik Sınavı ile aynı idi. Bu sınava giren bütün kursiyerleri şoke etmesine rağmen TUGEM kursiyerlerinden eğitimi yakın takip edenlerin büyük çoğunluğu (50'nin üzerinde kursiyerimizin) bu kadar zor bir sınavı kazanmanın yanında yüksek puanlar alanların da olmasının ve bir çoğunun iptal edilen soru nedeniyle 59,5 puanla belgeyi alamadığı da düşünüldüğünde sırrı neydi?

TUGEM son bir kaç yıldır Gümrük Müşavir Yardımcılığı kurslarına katılanları sanki Gümrük Müşavirliği kursuna hazırlar gibi oldukça yoğun ve etkin programdan geçiriyordu. Sınav soruları daha önceki sınavlarda kolay olduğundan bu fark belli olmamasına rağmen sınav soruları bu derece zor olduğunda fark ortaya çıktı. 12 kursiyerimiz 70 puanın üzerinde puan aldı. (Detayları yukarıda Sınav Sonuçları linkinde bulabilirsiniz.)  Çünkü biz eğitim verirken kursisyerlerimize sadece bir sınava hazırlanmadıklarını aynı zamanda bir mesleğin inceliklerini öğrendiklerini belirterek onlara sağlayacağımız faydayı maksimum seviyeye çıkarmayı amaçladığımızı belirtiyorduk.

TUGEM olarak bu bakış açımızı bu sene de devam ettirerek oldukça kapsamlı bir eğitim programı hazırladık. Sadece sınava hazırlanmanızı değil mesleğimizle ilgili önemli konuların ayrıntılarını inceleyeceğimiz programımız bu sene kısıtlı sayıda açılacaktır. Bu nedenle hızla dolan programımıza bir an önce kaydınızı yaptırmanız faydalı olacaktır. 

Gümrük Müşaviri Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Kursu Kimlere Yönelik?

Gümrük Müşavirliği kariyerinde zaman kaybetmeden yükselmek isteyen tüm Gümrük Müşaviri Yardımcısı adayları eğitimimize katılabilir. Kontenjan 30 kişiyle sınırlı olduğu için kaydınızı erken yaptırmanızı tavsiye ederiz. Eğitimimize sadece Gümrük Müşavirlik Yardımcılığı Sınavına hazırlananlar alınacaktır. Detaylar için 'Gümrük Müşavirlik Yardımcılığı Eğitimi' linkine tıklayabilirsiniz.

Staj Süresi

Gümrük Müşavir Yardımcılığı staj süresi 1 yıldır. 

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavına Girme Hakkı

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavına en fazla üç kez girilebilir.

Gümrük Müşaviri Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Kursu Amacı

2008 yılından beri GM ve GMY adaylarını, mesleki kariyerleri adına çok önemli bir adım olan sınavlara en etkin şekilde hazırlamaya devam ediyoruz. Sınava hazırlanırken bilinen yöntemleri tekrar etmenin sıkıcı ve yararsız olduğu bilinciyle, katılımcılarımızın daha başarılı olmalarını sağlamak için konuları farklı yöntemler ve hafıza teknikleriyle aktarıyoruz. Bu hedefimizin gerçekçiliğini, 2012 yılında yapılan ön eleme sınavında çıkan soruların yüzde 98'ine nokta atışı yaparak kanıtladık.

Gümrük Müşaviri Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Kursu İçeriği

"13 gün" sistemli bir eğitim maratonudur:

  1. 104 saatlik (hafta sonu haftada 1 tam günlük) eğitimle tüm önemli konuların üzerinden geçilir, konu testlerinin deneme sınavları yapılır. Uzun soluklu bir hazırlık dönemidir.
  2. İBu aşamada katılımcılardan her hafta anlatılan konuları tekrar etmeleri istenir ve eğitim sonunda tüm konulara hazır olunması sağlanır. 
  3. Sonrasında öğrenilen konuların hafızada kalması ve sınavda kolayca hatırlanması için neler yapılacağı üzerinde verilen bilgilerle kursiyerler doğru şekilde yönlendirilir.
  4. Eğitim notları kursun başında verilir. Sınav öncesi güncelleme metinleri ayrıca gönderilir.
  5. Online soru sistemi ile sorular hakkında aklınıza takılan hususların cevaplanmasına sınava kadar devam edilir.

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Kursu Amacı

2008 yılından beri Gümrük Müşavir Yardımcılığı GMYS  adaylarını, mesleki kariyerleri adına çok önemli bir adım olan Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavlarına en etkin şekilde hazırlamaya devam ediyoruz. Sınava hazırlanırken bilinen yöntemleri tekrar etmenin sıkıcı ve yararsız olduğu bilinciyle, katılımcılarımızın daha başarılı olmalarını sağlamak için konuları farklı yöntemler ve hafıza teknikleriyle aktarıyoruz. 

Kurs süresince tüm konulardaki önemli noktalar üzerinde durulur, farklı yöntemlerle neyi ne kadar bilmeniz gerektiği aktarılmaya çalışılır. Uygulanacak özel hafiza teknikleriyle ezberleme değil hatırlama kapasiteniz artırılır.

GMS Çıkmış Sınav Soruları

GMYS çıkmış sınav sorularına hem konularına hem de sınav tarihlerine göre listelenmiş şekilde yukarıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda TUGEM programını telefonunuza da yükleyebilirsiniz.

* Konularında uzman olan Gümrük Müşaviri ve öğretim görevlisi olan eğitmen kadromuzla eğitim işinizi şansa bırakmayacaksınız.

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı Konuları Nelerdir?

  1. Gümrük Kanunu ve mevzuatın uygulanmasına ilişkin ikincil düzenlemeler
  2. 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu ve bu kanuna ilişkin ikincil düzenlemeler
  3. Dış Ticaret ve Kambiyo Mevzuatı
  4. Gümrüğe ilişkin iktisadi, ticari ve mali konular, uluslararası anlaşmalar ve Avrupa Birliği Mevzuatının gümrüğe ilişkin hükümleri

 Gümrük Müşavir Yardımcılığı Eğitim Konuları

Eğitmenlerimiz

Sık düzenlenmeyen bu sınavlardaki başarı şansınızı artırmak ve hayatta zaman kaybetmemek için eğitimimize katılmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz, çünkü... 

Başarımızın kaynağı ise işte bunlar...

Şu an Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Eğitimi için yeni eğitim tarihi açıklanmamıştır. Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Eğitimi için eğitim tarihi açıklandığında yayınlanacaktır !

Şu an Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Eğitimi için yeni sinav tarihi açıklanmamıştır. Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Eğitimi için sınav tarihi açıklandığında yayınlanacaktır !

İletişim Formu

Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavı GMYS Hazırlık Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz. Size dönüş yapalım.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire