Gümrük Müşavirliği Sınavı GMS Hazırlık Eğitimi

Gümrük Müşavirliği Sınavı Hazırlık Kursu Sınavı gerçekten kazanmak isteyenler için hazırlanmış özel bir programdır! Yorulmadan, sıkılmadan, zaman sıkıntısına ve stresine girmeden sınava hazırlanabileceksiniz

2018 Yılı GMS Eğitim Tarihleri sayfanın aşağısındadır.

Son Yapılan Gümrük Müşavirliği Sınavlarının Değerlendirilmesi ve 2018 Yılı Sınav Hazırlık Stratejisi?

2016 yılında MEB tarafından yapılan Gümrük Müşavirliği Sınavında tebliğlere kadar oldukça ince detaylarla birlikte Tarife ile ilgili de detaylı sorular sorularak ağır bir sınav yapılmıştır. 07.10.2017 tarihinde yapılan sınavda ise konuların ezberlenmesinin yeterli olmadığı, konuların anlaşılmasının yanısıra yorumlanmasının da önemli olduğu bir sınav yapıldı. Ayrıca tahminlerimiz doğrultusunda ciddi sayıda Tarife sorusu da soruldu. Bundan sonra sınavların benzer şekilde yapılacağı görülmektedir. Bu nedenle adayın sınav hazırlık sürecini çok iyi geçirmesi, kendini sınava çok iyi hazırlaması ve artık ilk sınavda Tarifeye de oldukça sıkı çalışmasının yanısıra konuları sadece ezberleyerek değil aynı zamanda etraflıca yorumlama yeteneklerini de geliştirmeleri gerekmektedir. 

2018 Yılı GMS Sınav Hazırlık eğitimini hazırlarken tüm bu hususları göz önüne alarak 7 günlük Tarife Eğitimini de dahil ederek 22 Günlük komple bir eğitim programı hazırladık. İlk günkü eğitimde YGM ve Zihin Koçu Mehmet Tanbaş sınava etkin hazırlanma yöntemlerini sizlerle paylaşacak. Her eğitim sonrası ilgili konuların soruları çözülerek anlatılanlar pekiştirilecek. Eğitimlerde ezber ve power point sunumları minimum düzeyde kullanılacak, konuları daha derinden anlamanızı sağlayacak hususlara öncelik verilerek anlatım yapılacaktır. Bununla birlikte mevzuat ve sınav hazırlık kaynakları da eğitim programımız dahilinde tarafınıza sunulacaktır. 

Temel Eğitim Programı Sonrası sınava yakın dönemde yapmayı planladığımız 7 veya 9 günlük Hızlı Tekrar Programımız GMS Hazırlık Eğitimimize katılanlar için indirimli olarak uygulanacaktır. Bu nedenle bu eğitimimize katılanlar ikinci kez karlı çıkacaklar. Ayrıca bu sene sınava girebilecek olanların sayısı oldukça yüksek beklenmektedir. Bu nedenle eğitime katılmayı düşünenlerin hızlı hareket etmesi faydalı olacaktır.

Gümrük Müşavirliği Sınavı Hazırlık Kursu Kimlere Yönelik?

Gümrük Müşavirliği kariyerinde zaman kaybetmeden yükselmek isteyen tüm Gümrük Müşaviri adayları eğitimimize katılabilir. Kontenjan sınırlı olduğu için kaydınızı erken yaptırmanızı tavsiye ederiz. Eğitimimize sadece Gümrük Müşavirliği Sınavına hazırlananlar alınacaktır. 

Gümrük Müşavirliği Sınavı Hazırlık Kursu Amacı

2008 yılından beri Gümrük Müşaviri adaylarını, mesleki kariyerleri adına çok önemli bir adım olan Gümrük Müşavirliği Sınavlarına en etkin şekilde hazırlamaya devam ediyoruz. Sınava hazırlanırken bilinen yöntemleri tekrar etmenin sıkıcı ve yararsız olduğu bilinciyle, katılımcılarımızın daha başarılı olmalarını sağlamak için konuları farklı yöntemler ve hafıza teknikleriyle aktarıyoruz. Bu hedefimizin gerçekçiliğini, 2012 yılında yapılan ön eleme sınavında çıkan soruların yüzde 98'ine nokta atışı yaparak kanıtladık. 

Kurs süresince tüm konulardaki önemli noktalar üzerinde durulur, farklı yöntemlerle neyi ne kadar bilmeniz gerektiği aktarılmaya çalışılır. Uygulanacak özel hafiza teknikleriyle ezberleme değil hatırlama kapasiteniz artırılır.

2012 yılında yapılan ön eleme sınavına İstanbul'dan katılıp başarılı olan 85 kişinin 30'u TUGEM'den eğitim almıştır. 

Gümrük Müşavirlik Sınav Hazırlık Eğitimi İçeriği

Toplam 22 günlük  sistemli bir eğitim maratonudur:

  1. 22 günde (hafta sonları birer tam gün olmak üzere 22 hafta veya ikişer tam gün olmak üzere 11 hafta ) toplam 176 saat eğitim yapılır. Tarife en ince ayrıntısına kadar anlatılır. Tüm önemli konuların üzerinden geçilir, konu testlerinin deneme sınavları yapılır. Uzun soluklu bir hazırlık dönemidir. 
  2. Bu eğitimi almış olanlar sınava yakın dönemde yapacağımız 7 veya 9 günlük GMS Hızlandırılmış Eğitimlerine indirimli katılma hakkı elde ederler. Bu da sizin sınava yakın dönemde konuları tekrar etmeniz için büyük bir fırsat olacaktır. 

Eğitimin ana konu başlıkları şunlardır:

Eğitimin detaylı konu başlıkları şunlardır:

Gümük Müşavirliği Ön Eleme Sınavı Hazırlık Programımıza katıldığınızda birçok fırsatı da yakalamış olursunuz.

* Eğitmen kadromuz konularında uzman gümrük müşaviri ve öğretim görevlilerinden oluşmaktadır.

Gümrük Müşavirliği Sınavı GMS Çıkmış Sınav Soruları

GMS çıkmış sınav sorularına hem konularına hem de sınav tarihlerine göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz. 

Eğitmenlerimiz

Sık düzenlenmeyen bu sınavlardaki başarı şansınızı artırmak ve hayatta zaman kaybetmemek için eğitimimize katılmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz, çünkü... 

Başarımızın kaynağı ise işte bunlar...

Staj Süresi

Gümrük Müşavirliği staj süresi 2 yıldır. 

Gümrük Müşavirliği Sınavına Girme Hakkı

Gümrük Müşavirliği Sınavına en fazla üç kez girilebilir.

 

Şu an Gümrük Müşavirliği Sınavı GMS Hazırlık Eğitimi için yeni eğitim tarihi açıklanmamıştır. Gümrük Müşavirliği Sınavı GMS Hazırlık Eğitimi için eğitim tarihi açıklandığında yayınlanacaktır !

Şu an Gümrük Müşavirliği Sınavı GMS Hazırlık Eğitimi için yeni sinav tarihi açıklanmamıştır. Gümrük Müşavirliği Sınavı GMS Hazırlık Eğitimi için sınav tarihi açıklandığında yayınlanacaktır !

İletişim Formu

Gümrük Müşavirliği Sınavı GMS Hazırlık Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz. Size dönüş yapalım.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire