IRU ACADEMY

IRU ACADEMY

IRU Academy akreditasyonuyla ÜDY / ODY Eğitimleri

 

ÜDY/ODY ve TMGD-Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı eğitimlerimizde “akredite eğitim kurumları” ağında yer aldığımız IRU Academy, Amerika, Avrupa, Asya ve Avrupa’nın hemen hemen tamamına hakim dev taşımacılık örgütü The International Road Transport Union’ın (IRU) eğitim kurumudur. TUGEM olarak şubelerimizle birlikte IRU Academy’nin denetleyip onaylayarak ağına dahil ettiği Türkiye’deki iki kuruluştan biri ve tek eğitim kurumuyuz. Üstte saydığımız eğitimleri merkezlerimizden alanlar, aynı zamanda IRU Academy diplomasına hak kazanırlar.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı için Türkiye'de ilk ve TEK IRU Academy akreditasyonlu eğitim merkeziyiz.

SRC1-2-3-4 ve Takograf eğitimlerimizde de IRU ile akreditasyon çalışmalarımız sürüyor.

IRU Academy Kimdir?

IRU, Türkçesi Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği olan The International Road Transport Union’ın kısaltmasıdır. Yolcu ve mal taşımacılığı yapan üyesi firmaların çıkarlarını temsil eden dev bir dünya örgütüdür. Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu UNECE’den bir yıl sonra, 1948 yılında İsviçre’nin Cenevre şehrinde kurulmuş ve savaş sonrası Avrupa’nın yeniden ayaklandırılmasında rol oynamıştır. Kurucuları Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, Norveç, İsveç, İsviçre ve İngiltere’dir.

IRU, salt bir sektörel çıkar grubu değildir. Dünya çapında insanların ve malların hareketliliğini sıkıntısız ve sürdürülebilir bir hizmete dönüştürerek ekonomik büyümeye, sosyal gelişime ve refaha hizmet ettiğinin bilincinde bir birlik olarak, müşterinin taşıma modları arasında serbestçe seçim yapma hakkını korur ve tüm taşıma modları arasında koordinasyon sağlanmasını destekler. Dolayısıyla, hizmetlerinin başında eğitim de gelir. Birlik bünyesinde kurulan IRU Academy’de mesleki yeterlilik eğitimleri verilerek, sektörde hizmet kalitesinin artırılması ve uluslararası mevzuatla getirilen standartlara uygunluğun sağlanması hedeflenir. 

IRU Academy, küresel bir “akredite eğitim kurumları ağı”dır. TUGEM de, şubeleriyle birlikte, IRU Academy’nin denetleyip onaylayarak ağına dahil ettiği Türikye’deki iki kuruluştan biri ve tek eğitim kurumudur. TUGEM’den ilgili eğitimleri alanlar, aynı zamanda IRU Academy diplomasına hak kazanırlar.

IRU ağının dünyada yaygınlığını ve dolayısıyla IRU Academy diplomanızın nasıl bir küresel geçerliliğe sahip olduğunu aşağıdaki haritada görebilirsiniz. (Mor kurucu üyeleri, lacivert üye ülkeleri, mavi ise IRU Afrika Bölgesel Komitelerini temsil ediyor.)

IRU Academy akreditasyonuyla verdiğimiz eğitimler ve şubelerimiz:

ÜDY / ODY Eğitimleri: Ulaştırma Bakanlığı ve IRU Academy akreditasyonlarıyla İstanbul Maltepe, İstanbul Florya,  ve İzmir merkezlerimizde verilmektedir.

TMGD - Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitimleri: Ulaştırma Bakanlığı ve IRU Academy akreditasyonları ile İstanbul Maltepe, İstanbul Florya ve İzmir merkezlerimizde verilmektedir.

 

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire