IRU Diplomaları Hazır...

IRU Diplomaları Hazır...

Kurulduğumuz Şubat 2006 tarihinden bu yana çalışmalarımızı sahip olduğumuz niteliklerle yetinmeme ilkesiyle sürdürüyor, katılımcılarımızla birlikte kendimizi de sürekli geliştiriyor ve diyoruz ki ‘daha azı ile yetinmeyin’

Bugün geldiğimiz noktada eğitim hizmetlerimiz Ulaştırma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, FTA ve IRU Academy onaylıdır. 2011’de vermeye başladığımız DGSA (Dangerous Goods Safety Advisor / Tehlikeli Maddeler Güvenlik Danışmanı) eğitiminde Türkiye’nin onaylı ilk ve tek özel kuruluşuyuz. 2014 yılında Tehlikeli Maddelerin Taşınması ile ilgili süreçlerin Türkiye'de başlaması ile birlikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın yetkisiyle TMGD Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı eğitimlerini, aynı zamanda IRU Academy akreditasyonuyla vermeye başladık. TMGD eğitimini TUGEM Eğitim Kurumlarından alan katılımcılarımız uluslararası geçerliliği olan IRU Academy sertifikasının da sahibi olmaya hak kazandılar.

Bu zamana kadar TMGD eğitimlerinde bizi tercih eden kursiyerlerimizin uluslararası geçerliliği olan IRU Academy sertifikaları hazırdır. Sertifikalar eğitim merkezimizden alınabileceği gibi isteyenlerin adreslerine karşı ödemeli olarak kargo ile gönderilebilecektir.

 Daha azı ile yetinmeyip eğitim kurumumuzu tercih eden tüm TMGD  katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

IRU Academy Kimdir?

IRU, Türkçesi Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği olan The International Road Transport Union’ın kısaltmasıdır. Yük ve Yolcu taşımacılığı yapan üyesi firmaların çıkarlarını temsil eden dev bir dünya örgütüdür. Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu UNECE’den bir yıl sonra, 1948 yılında İsviçre’nin Cenevre şehrinde kurulmuş ve savaş sonrası Avrupa’nın yeniden ayaklandırılmasında rol oynamıştır. Kurucuları Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, Norveç, İsveç, İsviçre ve İngiltere’dir.

IRU, salt bir sektörel çıkar grubu değildir. Dünya çapında insanların ve Yük,Eşya,Kargo'nun hareketliliğini sıkıntısız ve sürdürülebilir bir hizmete dönüştürerek ekonomik büyümeye, sosyal gelişime ve refaha hizmet ettiğinin bilincinde bir birlik olarak, müşterinin taşıma modları arasında serbestçe seçim yapma hakkını korur ve tüm taşıma modları arasında koordinasyon sağlanmasını destekler. Dolayısıyla, hizmetlerinin başında eğitim de gelir. Birlik bünyesinde kurulan IRU Academy’de mesleki yeterlilik eğitimleri verilerek, sektörde hizmet kalitesinin artırılması ve uluslararası mevzuatla getirilen standartlara uygunluğun sağlanması hedeflenir. 

IRU Academy, küresel bir “akredite eğitim kurumları ağı”dır. TUGEM de, şubeleriyle birlikte, IRU Academy’nin denetleyip onaylayarak ağına dahil ettiği Türikye’deki iki kuruluştan biri ve tek eğitim kurumudur. TUGEM’den ilgili eğitimleri alanlar, aynı zamanda IRU Academy diplomasına hak kazanırlar.

IRU ağının dünyada yaygınlığını ve dolayısıyla IRU Academy diplomanızın nasıl bir küresel geçerliliğe sahip olduğunu aşağıdaki haritada görebilirsiniz. (Mor kurucu üyeleri, lacivert üye ülkeleri, mavi ise IRU Afrika Bölgesel Komitelerini temsil ediyor.)

 

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire