K Belgelerine Kayıtlı Taşıtlarda Cezalar ve Belge İptali Artıyor

K Belgelerine Kayıtlı Taşıtlarda Cezalar ve Belge İptali Artıyor

Karayollarında yapılan denetimlerde gerek yetki belgelerinde, gerek sürücülerde, gerekse araçlarda bulunan aksaklıklar tespit edilerek, cezalar kesiliyor ve belge iptalleri gerçekleşebiliyor. Belge iptali için denetim yapılması dahi gerekmiyor. Belgenizin iptal olmaması ve yüksek cezalara maruz kalmamak için dikkat edilecek önemli hususları sizler için derledik.

Derlediğimiz hususların birçoğu tüm yetki belgeleri için geçerli olsa da bu haberimizde özellikle K Belgelerinde dikkat edilecek hususları ele aldık.Dilerseniz önce K Belgesi çeşitleri ve anlamlarına bakalım.

K Belgesi Çeşitleri Ve Anlamları

K Belgesi Sahipleri Nelere Dikkat Etmeliler?

Genelde K Belgesi sahibi firmaların belirli bir kısmı, işleri zamanında ve düzenli takip edemediklerinden dolayı, cezalar ve belge iptalleri ile karşı karşıya gelmektedirler. Bu durumun önüne geçmek için, belgenizdeki değişiklikleri takip edecek, bildirimleri süresinde yaparak yetki belgenizi iptalden koruyacak, işinde profesyonel danışmanlık ve eğitim kurumları ile çalışılmalıdır. K Belgeleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilmeniz için sizlere aşağıdaki linklerle ulaşabileceğiniz bilgileri derledik.

 

 

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire