Kocaeli'de Dev Yangın!

Kocaeli'de Dev Yangın!

Kocaeli'de bir kimya fabrikasında çıkan yangın, fabrikanın yanında bulunan otomotiv yan sanayi ürünleri deposuna da sıçradı. Gece saat 03:00 sıralarında Boya Fabrikası'nın üretim bölümünde yaşanan patlama sonucu oluşan yangın tüm fabrikayı ve çevresindeki depoları da alevlere boğdu. Boya fabrikası kullanılamaz hale geldi, otomotiv yan sanayi ürünleri deposunda ise büyük zarar oluştu. 

 

Tehlikeli maddelerle iş yapan kişiler ve yapılan bölgedeki yerleşim yerleri, oluşabilecek kazaların sonucunda risk altındadır. Tehlikeli maddelerle faaliyette bulunan tüm personelin oluşabilecek kazalara ve risklere karşı önlem alması, bu önlemleri alabilmeleri için de gerekli olan genel bilinçlendirme eğitimlerine tüm personelin katılması gerekmektedir. Ayrıca göreve yönelik eğitimler ve ADR kapsamında Temmuz ayı itibariyle zorunluluk haline gelecek olan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurulması da oldukça önemlidir.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma zorunluluğu kapsamına giren tüm firmalar kendi bünyesinden personelini bu eğitimlere gönderebileceği gibi dışarıdan danışmanlık hizmeti de alabilirler.

TMGD Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı eğitimlerine ulaşmak için tıklayın.

TMGD Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı eğitim takvimi için tıklayın.

TMGD 2015 yılı sınav takvimine ulaşmak için tıklayın.

Tehlikeli Madde mevzuatına ulaşmak için tıklayın.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire