Tehlikeli Madde Zorunlu Sorumluluk Sigortası olmayan akaryakıt istasyonlarına ceza geliyor!

Tehlikeli Madde Zorunlu Sorumluluk Sigortası olmayan akaryakıt istasyonlarına ceza geliyor!

Sigortacılık Kanunu'nda yapılan yeni düzenlemelerle Tehlikeli Madde Zorunlu Sorumluluk Sigortasını yaptırmayanlara veya süresi geçtiği halde yenilemeyenlere ruhsat iptali cezası getiriliyor.

 

Tehlikeli Madde Zorunlu Sorumluluk Sigortalarına ilişkin uygulanacak tarifelerdeki değişiklikler 1 Ocak 2015 itibariyle yürürlüğe girdi. ‘Tehlikeli Maddeler Zorunlu Sorumluluk Sigortası’ artık devlet tarafından mecbur tutulacak. Örnek olarak ‘Tehlikeli Maddeler Zorunlu Sorumluluk Sigortası’na sahip olmayan akaryakıt istasyonlarının bundan böyle çalışmasına izin verilmeyecek.

 

Tehlikeli maddelerin bulunduğu ve faaliyetlerinin yapıldığı her alan çeşitli risklerle karşı karşıya kalıyor. Bu kapsamda TMGD-Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı bulundurma zorunluluğu ise tehlikeli maddelerin depolanması, taşınması, üretilmesi, ambalajlanması vb. tüm süreçler için Haziran 2015'te başlıyor. Bu süreç ile birlikte yeni bir meslek doğmuş oluyor. Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı eğitimlerine 4 yıllık üniversite mezunu olan herkes katılabilir.

 

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire