TMGD RID ve IMDG Güvenlik Danışmanı Eğitimi


TMGD RID ve IMGD Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Nedir? Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının  22.05.2014 tarih ve 29007 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkı

TMGD RID ve IMGD Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Nedir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının  22.05.2014 tarih ve 29007 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ çerçevesinde TMGD-RID (Demiryolu) ve TMGD-IMDG (Denizyolu) taşımacılığında tehlikeli madde ile ilgili faaliyetlerde bulunan firmaların zorunlulukları kapsamında bulundurması gereken danışmanlıklardır. 

 

TMGD RID ve IMGD Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Eğitimine Kimler Katılmalı?

ADR kapsamında TMGD Eğitimi'nin önceden tamamlanması şartıyla IMDG Kod ve RID kapsamındaki aynı dönemde birlikte verilmek durumıunddır.

Eğitim için eğitim süreleri, her bir taşımacılık modu için  21 saat olup, eğitimlerin sonunda, eğitimi tamamlama  sınavı yapılmaktadır. 

IMDG kod ve RID kapsamındaki TMGD Eğitimleri birlikte en az 6 gün sürmektedir.

Her bir eğitim programı en fazla 20 kursiyerden oluşmaktadır.

Eğitimlerde her bir ders saatinin süresi 50 dakika olacak şekilde, günlük ders programı 3 ders saatinden az, 8 ders saatinden fazla olamaz.

 

TMGD RID ve IMGD Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Sınavı

TMDG ADR sertifikasına sahip olup, yetkili eğitim kuruluşlarından TMDG RID ve TMGD IMDG Kod eğitimi almış olanlar  bu sınavlara girebilmektedirler.

TMDG RID ve TMGD IMDG Kod sınavları, eğitimlerde olduğu gibi birlikte uygulanmaktadır.

Sınavda, RID ve IMDG Kod güncel kitapları kullanılmakta olup, katılımcılara 20 adet RID ve 20 adet IMDG Kod sorusu sorulmaktadır.

 

TMGD RID ve IMGD  TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI BELGESİ VE EĞİTİMİNİN YENİLENMESİ

Sertifika 5 yıl süresince geçerlidir. Sertifikanın geçerlilik süresi, sertifika sahibinin sertifikanın geçerliliği bitmeden önceki son yılda sınava girip, sınavı geçmesi halinde 5 yıl süre ile uzatılabilir.

 

TMGD RID ve IMGD Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı yenileme eğitimleri kaç yılda bir alınmalıdır?

TMGD’ler, ADR/RID/IMDG 'da yapılan değişiklikler için 2 yılda bir yenileme eğitimini almak zorundadırlar.

TMGD RID ve IMDG Güvenlik Danışmanı Eğitimi Eğitim Takvimi

Eğitim Adı Son Başvuru Tarihi Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Eğitim Yeri Kurs Süresi Başvur
TMGD RID ve IMDG Güvenlik Danışmanı Eğitimi 14 Ekim 2020 Çarşamba 18 Ekim 2020 Pazar 23 Ekim 2020 Cuma Maltepe 42 Saat Başvur

TMGD RID ve IMDG Güvenlik Danışmanı Eğitimi Sınav Takvimi

Sınav Adı Sınav
Tarihi
Başvuru
Başlama Tarihi
Başvuru
Bitiş Tarihi
Eğitim
Tamamlanma
Tarihi
Harç
Yatırma
Tarihi
Sınav
Ücreti
27 Eylül 2020 TMGD RID ve IMDG Eğitimi Sınavı 27 Eylül 2020 24 Ağustos 2020 7 Eylül 2020 6 Eylül 2020 7 Eylül 2020 120 TL
28 Kasım 2020 TMGD RID ve IMDG Eğitimi Sınavı 28 Kasım 2020 26 Ekim 2020 9 Kasım 2020 8 Kasım 2020 9 Kasım 2020 120 TL

İletişim Formu

TMGD RID ve IMDG Güvenlik Danışmanı Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz. Size dönüş yapalım.

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire