A1 Yetki Belgesi

A1 Belgesi Otomobille Uluslararası Yolcu Taşımacılığı

A1 Yetki Belgesi (Otomobille Yurtiçi Tarifesiz Yolcu Taşımacılığı) A1 Yetki Belgesi ile İlgili Tüm Detaylar A1 Belgesi Alma Şartları

A1 Belgesi Alma Şartları sayfanın aşağısında belirtilmiştir.

A1 Yetki Belgesi alımı için Ankara Ulaştırma Altyapı Bakanlığı hizmet vermekte olup belge alımı ve detayları için bu kurumla görüşmeniz gerekmektedir.  0312 203 10 00 numarayı arayabilirsiniz.

A1 Yetki Belgesi alımı için zorunlu olan ODY-2 Belgesi için tarafımızdan hizmet alabilirsiniz. ODY-2 Belgesi detaylarını aşağıda ki linkten ulaşabilir ayrıca 0850 346 70 60 numaradan da detaylı bilgiyi kurumumuzdan alabilirsiniz.

ODY-2 işletene kadar A1 Yetki Belgesi sahibi olan şahız ve tüzel kişilere her ay Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin k bendindeki 5.maddesine göre  3584 TL idari para cezası uygulanmaktadır. Bu cezalara maruz kalmadan kurumumuzla iletişime geçin.

https://www.tugem.com.tr/ody2-belgesi-ve-ody2-egitimi

 

 

A1 Yetki Belgesi Alma Şartları

A1 Yetki Belgesi kimlere verilir ?

A1 Yetki Belgesi, yurtiçinde otomobille tarifesiz yolcu taşımacılığı yapacaklara verilir.

A1 Yetki Belgesi Fiyatı (ücreti)

44264 TL

A1 Yetki Belgesi Yenileme Fiyatı (ücreti)

6639.6 TL (A1 Yetki Belgesi Yenileme Ücreti; A1 Yetki Belgesi Ücretinin Yüzde 15 oranındadır !)

A1 Yetki Belgesi Asgari Araç Kapasite Şartı

En az 4 adet özmal otomobil En fazla 20 otomobil kaydedilir

A1 Yetki Belgesi Araç Kiralama Oranı Şartı

Kiralık araç çalıştırılamaz.

A1 Yetki Belgesi Sermaye Şartı

20.000 TL

A1 Yetki Belgesi Araç Yaşı Şartı

En fazla 8 yaş

A1 Yetki Belgesi Alan / Depo (Merkez) Şartı

merkez adresi veya varsa şubesinin bulunduğu imarlı /yapı/bina/tesisin bu işe elverişli bağımsız bir taşınmaz olması şarttır.

A1 Yetki Belgesi Alan / Depo (Şube) Şartı

A1 Yetki Belgesi İzin Durumu Şartı

Belirtilen taşınmazda yürütecekleri taşımacılık faaliyetinin arz/talep dengesi ve taşıma düzeni bakımından sakıncası olmadığına dair büyükşehir belediye sınırları içerisinde ilgili Ulaşım Koordinasyon Merkezi UKOME’den, diğer yerlerde ise ilgili İl Trafik Komisyonundan alınmış kararı Bakanlığa sunmaları şarttır. Ancak bir kamu kurum/kuruluşuyla yapılan geçerli bir taşıma hizmet alımı sözleşmesine sahip olanlardan A1 yetki belgesi başvurusu sırasında sözleşme süresi sonuna kadar bu şart aranmaz. Sözleşme süresinin bitiminden itibaren 90 gün içerisinde söz konusu şartın gereği olan ilgili Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) veya ilgili İl Trafik Komisyonu kararının Bakanlığa sunulmaması halinde, bu kapsamda düzenlenen yetki belgeleri iptal edilir.

A1 Yetki Belgesi Mesleki Yeterlilik Şartı

ODY2 belgeli en az 1 yönetici

A1 Yetki Belgesi Dağıtım Elemanı Şartı

Yok

A1 Yetki Belgesi Sözleşme Yapma Şartı

Yok

A1 Yetki Belgesi Belge Özel Notu

A1 Yetki Belgesi Kapsamı

A1 Yetki Belgesi ile sadece yurtiçi tarifesiz yolcu taşımacılığı yapılır.

A1 Yetki Belgesi ile ilgili Kurallar

A1 Yetki Belgesi ile ilgili diğer Açıklamalar

A1 Yetki Belgesi için Gerekli Evraklar

Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler

İstanbul

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçeliever, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

İzmir

Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, Konak, Menderes, Menemen, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı, Urla, Bergama, Beydağ, Çeşme, Dikili, Karaburun, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Tire