nlp-ic%cc%a7

Çalışanlarınız Neden NLP Tekniklerini Öğrenmeliler?

0 162

Açılımı Neuro Linguistic Programming olan NLP, zihinsel ve dilsel programlama, bilinci ve bilinçaltını etkili bir şekilde kullanmak için zihinsel süreci yapılandırma tekniğidir. NLP ile ilgili genel bir tanım yapacak olursak, zihni kullanma kılavuzu ve pozitif düşünce sistemi diyebiliriz.

Hayatta ne istediğinizi bilmiyorsanız ve mücadele vermiyorsanız, bir hedefe ulaşma şansınız yoktur. Bilinçsizce çalışmak ve sürekli hareket halinde olmak sizi olumlu sonuçlara götürmüyorsa, enerjinizi boşa harcıyorsunuz demektir. Önce yanlış giden durumları tespit etmeli ve gidermek için çaba sarf etmelisiniz. Önemli olan çok çalışmak değil, etkili çalışmaktır. Başarıya ve belirlenen hedeflere ulaşmak, bilinçli çalışmayı gerektirir. İnsanların büyük bir kısmı başarısızlık korkusu nedeniyle, denemekten kendilerini alıkoyarlar. Bulundukları durumu kabullenerek, mutluluktan ve başarısızlıktan uzak yaşarlar. NLP size nasıl başarılı olacağınızı ve başarıya giden yolda neler yapabileceğinizi öğretiyor.

İletişim becerilerinizi geliştirdiğinizde, hayatınız daha yaşanılabilir bir hale gelecek ve istediğiniz sonuçlara rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Her davranışın bir yapısı vardır. NLP sayesinde bu yapıları öğrenebilir, istediğiniz sonuçlara ulaşabilir, bakış açınızı, kişiliğiniz ve çevreye olan duyarlılığınız arttırabilirsiniz.  NLP teknikleri sayesinde, kendinizi ve karşınızdaki insanları daha kolay tanıyabilecek ve ilişkilerinizi güçlendirebileceksiniz.

Hayata ve olaylara sürekli negatif bakan birisi, NLP teknikleri ile olumlu düşünerek daha mutlu olabilecektir. NLP sayesinde işyerinde yaşanan olumsuzlukları, kendi kaynaklarınızı kullanarak iyileştirebilirsiniz.

NLP ile gerçekleştirmek istediğiniz işleri kafanızda canlandın. Bütün duyu organlarınızla gerçekleştirmiş olduğunuz hedeflere, daha hızlı ulaşabilirsiniz. Zihninizde istediğiniz bir başarıyı canlandırırsanız, başarılı olma şansınız yüksek olur.

Yüksek hedeflere ulaşmak için motivasyonunuzu en üst seviyede tutmanız gerekiyor. Motivasyon; genel anlamıyla bir işi yapmak için duyulan istek olarak tanımlanmaktadır. Motivasyon olmadığı takdirde işlere isteksiz yaklaşılacaktır. İsteksiz yapılan işlerde ise, asla başarı yakalanamayacaktır. Bir işi yaparken tutkuyla yapmak ve heyecan duymak gerekiyor.

İstenmeyen ve sizi kısıtlayan davranışlarınızı değiştirmelisiniz. Eğitimi hayatınızın her alanında en üst köşeye oturtmalısnız. Beyninizin çalışma sistemini bildiğinizde, daha hızlı ve kolay öğrenirsiniz. NLP teknikleri ile zihninizi geliştirebilirsiniz. İstenmeyen ve sizi zayıf gösteren davranışlarınızdan kurtulmanız gerekiyor. Kendi içsel kaynaklarınızı baz alarak olumlu yönde gelişebilirsiniz.

İş Dünyasında NLP tekniklerini kullanmanın Faydaları Nelerdir?

 • Yüksek iletişim becerisi ve etkin liderlik kazandırır
 • Sunum tekniğinizi geliştirir
 • Oluşan şartlara uygun stratejiler kullanmanıza yardımcı olur
 • Motivasyonunuzu güçlendirir
 • Karar verme stratejilerinizi geliştirir
 • Takım olma ruhunu geliştirir
 • Bakış açınızı değiştirir
 • Başarıya odaklanmanızı sağlar
 • Hayal etmenizi sağlar
 • Geleceği planlamanızı sağlar
 • Öğrenmenizi hızlandırır
 • İkna konusunda uzmanlaşmanızı sağlar

İş yerinde düzenli çalışmalı ve zaman yönetimini iyi planlamalısınız. İşleri öncelik sırasına göre yapmak ve acil durumlara karşı soğuk kanlı davranmak, hedefinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Güçlü inanç ve tutumlara sahip olmak ve esneklik göstermek sizi başarıya taşıyacaktır.

Başarı İçin NLP Eğitimi Almanın Vakti Geldi!
tugemblog

Tüm içerikleri görüntüle tugemblog

Cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *